U petak, 22. travnja 2016. raznim aktivnostima škola će obilježiti dva značajna datuma:
Dan hrvatske knjige ( 23. travnja - Međunarodni dan knjige i autorskih prava)
Dan planeta Zemlje
NOĆ KNJIGE i ZELENA ČISTKA
/S knjigom od jutra za bolju i zeleniju budućnost/
PROGRAM U ŠKOLI BUDAŠEVO
ZA UČENIKE VIŠIH RAZREDA
11,00 sati - EDUKACIJA O PLANETU ZEMLJI - Mladi čuvari prirode „Vidra“ i Dramska
skupina
11,25 sati - AKTIVNOSTI
čišćenje okoliša škole (učenici viših razreda)
čišćenje prilaznih cesta (učenici viših razreda)
obilazak MRTVAJE TIŠINE (učenici viših razreda)
sadnja cvjetnica, grmova u okolišu škole (svi učenici škole)
IZLOŽBA
Čitajmo svi, veliki i mali – ekološke teme u fondu naše knjižnice
12,20 sati - EKO IGRE – (svi učenici škole)
ZA UČENIKE VIŠIH RAZREDA PŠ TOPOLOVAC
12,00 sati – književni susret s Hrvojem Hitrecom (učenici 5. i 6. razreda PŠ Topolovac)
12,00 sati - Gradsko finalno natjecanje u čitanju naglas, Narodna knjižnica i čitaonica Vlado
Gotovac Sisak
PROGRAM ZA UČENIKE NIŽIH RAZREDA
13,30 sati - Otvorenje manifestacije
13,32 sati - PRIČAM TI, PRIČAM – prepričavanje bajke
13,35 sati - ČITAJMO SVI, MALI I VELIKI – roditelji čitaju ulomke iz knjiga koje su obilježile
njihovo djetinjstvo
13,40 sati - VOLIMO ČITATI DRUGIMA – Natjecanje u čitanju naglas za grad Sisak
13,55 sati - Prezentacija međunarodnog projekta ČITANJE NE POZNAJE GRANICE/BRANJE
NE POZNA MEJA - Vilina pjesma: Sara Harča i Lukrecija Adamović -
predstavljanje knjige Strašna vila u Groznoj šumi autorice Jane Bauer
14,00 sati - Međunarodni pokret BOOKCROSSING
14,05 sati - Predstavljanje nacionalnog projekta ČITAJMO ZAJEDNO-ČITAJMO NAGLAS:
ZABORAVLJENE KNJIGE
*dramatizacija Plavi kaputić Mladena Kušeca: Lucia Trtanj i Marta
* audio snimak Ivin Vučko Maje Gluščević: Nataša Kovačić, PŠ Preloščica
14,15 sati - Suradnja s Dječjim odjelom Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak
DJECA DJECI STIHOVE MI RECI: Maja Pejčinović, Ivan Tominac, Lara Brajdić,
Bruno Paša, Manuela Tominac, Leonardo Kolak i Particia Kenda
14,20 sati - Predstavljanje godišnjeg projekta TO SAM JA! Mali knjižničari
14,25 sati - Splet narodnih igara i plesova - Folklorna skupina
14,35 sati - Stanka
15,00 sati - RADIONICE, prikaz radionica i druženje OD PISANOG PREDLOŠKA DO IZVEDBE:
DRAMSKA (voditeljica: učiteljica Ljiljana Slunjski)
LIKOVNO-DRAMSKA (voditeljica: učiteljica Ivana Pernar)
GLAZBENA (voditeljica Ivanka Križe)
MULTIMEDIJSKA (voditeljica: knjižničarka Mirjana Čubaković)
Uz program i druženje gosti će vidjeti virtualnu izložbu Školska knjižnica: Putovanje u nove svjetove!
RAVNATELJ Nikola Lacković
Dan hrvatske knjige ( 23. travnja - Međunarodni dan knjige i autorskih prava)
Dan planeta Zemlje
NOĆ KNJIGE i ZELENA ČISTKA
/S knjigom od jutra za bolju i zeleniju budućnost/
PROGRAM U ŠKOLI BUDAŠEVO
ZA UČENIKE VIŠIH RAZREDA
11,00 sati - EDUKACIJA O PLANETU ZEMLJI - Mladi čuvari prirode „Vidra“ i Dramska
skupina
11,25 sati - AKTIVNOSTI
čišćenje okoliša škole (učenici viših razreda)
čišćenje prilaznih cesta (učenici viših razreda)
obilazak MRTVAJE TIŠINE (učenici viših razreda)
sadnja cvjetnica, grmova u okolišu škole (svi učenici škole)
IZLOŽBA
Čitajmo svi, veliki i mali – ekološke teme u fondu naše knjižnice
12,20 sati - EKO IGRE – (svi učenici škole)
ZA UČENIKE VIŠIH RAZREDA PŠ TOPOLOVAC
12,00 sati – književni susret s Hrvojem Hitrecom (učenici 5. i 6. razreda PŠ Topolovac)
12,00 sati - Gradsko finalno natjecanje u čitanju naglas, Narodna knjižnica i čitaonica Vlado
Gotovac Sisak
PROGRAM ZA UČENIKE NIŽIH RAZREDA
13,30 sati - Otvorenje manifestacije
13,32 sati - PRIČAM TI, PRIČAM – prepričavanje bajke
13,35 sati - ČITAJMO SVI, MALI I VELIKI – roditelji čitaju ulomke iz knjiga koje su obilježile
njihovo djetinjstvo
13,40 sati - VOLIMO ČITATI DRUGIMA – Natjecanje u čitanju naglas za grad Sisak
- polufinalisti: Lea Gregec i Sven Stiperski
- finalisti: Stela Klasić
13,55 sati - Prezentacija međunarodnog projekta ČITANJE NE POZNAJE GRANICE/BRANJE
NE POZNA MEJA - Vilina pjesma: Sara Harča i Lukrecija Adamović -
predstavljanje knjige Strašna vila u Groznoj šumi autorice Jane Bauer
14,00 sati - Međunarodni pokret BOOKCROSSING
14,05 sati - Predstavljanje nacionalnog projekta ČITAJMO ZAJEDNO-ČITAJMO NAGLAS:
ZABORAVLJENE KNJIGE
*dramatizacija Plavi kaputić Mladena Kušeca: Lucia Trtanj i Marta
* audio snimak Ivin Vučko Maje Gluščević: Nataša Kovačić, PŠ Preloščica
14,15 sati - Suradnja s Dječjim odjelom Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak
DJECA DJECI STIHOVE MI RECI: Maja Pejčinović, Ivan Tominac, Lara Brajdić,
Bruno Paša, Manuela Tominac, Leonardo Kolak i Particia Kenda
14,20 sati - Predstavljanje godišnjeg projekta TO SAM JA! Mali knjižničari
14,25 sati - Splet narodnih igara i plesova - Folklorna skupina
14,35 sati - Stanka
15,00 sati - RADIONICE, prikaz radionica i druženje OD PISANOG PREDLOŠKA DO IZVEDBE:
DRAMSKA (voditeljica: učiteljica Ljiljana Slunjski)
LIKOVNO-DRAMSKA (voditeljica: učiteljica Ivana Pernar)
GLAZBENA (voditeljica Ivanka Križe)
MULTIMEDIJSKA (voditeljica: knjižničarka Mirjana Čubaković)
Uz program i druženje gosti će vidjeti virtualnu izložbu Školska knjižnica: Putovanje u nove svjetove!
RAVNATELJ Nikola Lacković