5. RAZRED
Maja Brajko-Livaković: Finka Fi
Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice
Šaljive narodne pripovijetke
Selma Lagerlof: Legende o Kristu
Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade
Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici
Basne
Ivan Kušan: Koko u Parizu
Ivan Cankar: Istina i ljubav
6. RAZRED
Pajo Kanižaj: Tričave pjesme
Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine
Mark Twain: Kraljević i prosjak
Oscar Wilde: Sretni kraljević
Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik
August Šenoa: Povjestice
Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina
Vladimir Nazor: Veli Jože
Frances Hodgson Burnett: Mali lord Fauntleroy
7. RAZRED
Dobriša Cesarić: Pjesme
Božidar Prosenjak: Divlji konj
Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana
Vladimir Nazor: Voda
Hrvoje Hitrec: Smogovci
Dinko Šimunović: Duga
Branka Primorac: Maturalac
Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea
Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice
Dubravko Jelačić Bužimski: Sportski život letećeg Martina
8. RAZRED
Ernest Hemingway: Starac i more
Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale
Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka
Maja Brajko-Livaković: Kad pobijedi ljubav
Slavko Kolar: Breza
Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti
Dnevnik Ane Frank
Dinko Šimunović: Alkar
Antoine de Saint Exupery: Mali princ
Đuro Sudeta: Mor
Maja Brajko-Livaković: Finka Fi
Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice
Šaljive narodne pripovijetke
Selma Lagerlof: Legende o Kristu
Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade
Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici
Basne
Ivan Kušan: Koko u Parizu
Ivan Cankar: Istina i ljubav
6. RAZRED
Pajo Kanižaj: Tričave pjesme
Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine
Mark Twain: Kraljević i prosjak
Oscar Wilde: Sretni kraljević
Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik
August Šenoa: Povjestice
Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina
Vladimir Nazor: Veli Jože
Frances Hodgson Burnett: Mali lord Fauntleroy
7. RAZRED
Dobriša Cesarić: Pjesme
Božidar Prosenjak: Divlji konj
Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana
Vladimir Nazor: Voda
Hrvoje Hitrec: Smogovci
Dinko Šimunović: Duga
Branka Primorac: Maturalac
Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea
Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice
Dubravko Jelačić Bužimski: Sportski život letećeg Martina
8. RAZRED
Ernest Hemingway: Starac i more
Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale
Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka
Maja Brajko-Livaković: Kad pobijedi ljubav
Slavko Kolar: Breza
Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti
Dnevnik Ane Frank
Dinko Šimunović: Alkar
Antoine de Saint Exupery: Mali princ
Đuro Sudeta: Mor